Martin MA540FX Authentic Flexible Core Light 92/8 – Struny do Gitary Akustycznej

Struny Martin Authentic Acoustic z podserii Flexible Core zaprojektowano specjalnie w celu zredukowania zmęczenia palców i ułatwienia gry techniką bendingu. Zawierają cieńszą wersję rdzenia Superior Performance w połączeniu z cięższą owijką. W efekcie daje to pełny i zbalansowany ton, a także większą elastyczność i przez to lepsze doznania z gry.

Prezentowany komplet jest przeznaczony dla gitary akustycznej. Stanowi wybór słynnego australijskiego gitarzysty, Tommy’ego Emmanuela. Na opakowaniu widnieje sygnatura muzyka.

Grubości strun (w calach):

e – .012

B – .016

G – .025

D – .032

A – .042

E – .054

Martin MA540FX Authentic Flexible Core Light 92/8 – Struny do Gitary Akustycznej

O strunach:

Struny Martin nie istnieją na rynku tak długo, jak gitary tej marki, ale to i tak solidny kawałek historii. Pierwsze komplety pojawiły się już w 1970 roku. Od tego momentu ulegają ciągłym przeobrażeniom, aby jak najlepiej pasować do aktualnych wymogów nieustannie ewoluującej branży muzycznej.

Podobnie jak gitary Martin, wszystkie modele strun z dostępnych kolekcji są konstruowane własnoręcznie przez fachowców znających się na rzeczy. Efektem jest odświeżone brzmienie i nienaganna wytrzymałość – niezależnie od instrumentu, dla jakiego są przeznaczone.

Sprawdź nasze inne struny:​